Uczennica naszej szkoły, Maja Starczowska, wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim
,,I ty możesz zostać baśniopisarzem”. Maja zredagowała baśń pt. ,,Stary zeszyt”, za którą otrzymała Grand Prix i Tytuł ,,Odkrywcy Krainy Baśni”.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2
im. H. Ch. Andersena w Radomiu. Warto zauważyć, że na konkurs wpłynęło 168 prac uczniów z całej Polski. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Plus Radom.
Podczas uroczystości wręczania nagród uczniowie radomskiej szkoły zaprezentowali spektakl teatralny wyreżyserowany na podstawie baśni Mai. Zarówno baśń „Stary zeszyt”, autorstwa naszej uczennicy, jak i wyróżnione pozostałe najlepsze baśnie, zostaną opublikowane w konkursowym tomiku XIX.
Po uroczystości, Maja wraz z innymi nagrodzonymi uczestnikami, została zaproszona do siedziby Radia Plus Radom, w którym przeprowadzono z nią wywiad. Uczennica miała też okazję poznać bliżej radiowy warsztat dziennikarski.
Mamy nadzieję, że wygrana Mai stanie się twórczą inspiracją dla innych uczniów naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Mai oraz jej opiekunce merytorycznej p. Katarzynie Domin i życzymy dalszych sukcesów 🙂