12.09.2024 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1
w Nowym Targu po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej
Akcji pt.,, Narodowe Czytanie’’. Tym razem czytano ,
„Kordiana’’ Juliusza Słowackiego.
Akcję zapoczątkowano w 2012 roku.
Pomysłodawcy pragnęli tego, by literatura narodowa
nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego,
ale by stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym.
Pani dyr. Alicja Gruszka przywitała uczestników
„Narodowego Czytania” i zacytowała fragment listu Prezydenta RP,
który tradycyjnie skierował do uczestników przesłanie,
zachęcając do współtworzenia akcji.
W naszej szkole „Narodowemu Czytaniu” towarzyszą co roku
inscenizacje i konkursy zachęcające uczestników
do kreatywności i propagujące czytelnictwo.
Opracowała: Irena Augustyńska





