Historia kina w klasie 3b

Uczniowie klasy 3b realizowali zajęcia poświęcone historii kina oraz temu, czym jest reklama i jaką pełni rolę w mediach. Podczas lekcji poznali najważniejsze informacje o początkach filmu oraz o tym, jak na przestrzeni lat rozwijało się kino. Odbył się sąd „nad reklamą”-Czy reklama jest potrzebna argumenty za i przeciw.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów laporello pt. „Moja opowieść”  Uczniowie przedstawili  swoje krótkie scenariusze filmów w formie obrazków i słowa pisanego. Wykonanie. Laporello sprawiło dzieciakom wiele radości. Poczuli się jak prawdziwi scenarzyści filmowi.

Opracowała: Magdalena Pająk