Ile było słodyczy w słoiku? 98 szt., uczniowie bardzo poważnie podeszli
do rozwiązania tej zagadki. W ruch poszły różne metody i techniki obliczeń,
każda metoda była dozwolona, ale nie wolno było otworzyć słoika.
Były to pomiary w centymetrach z pomocą linijki, próba ważenia w rękach,
skomplikowane wzory matematyczne, a także pomysły na pracę z liczydłem,
czy też amerykańskim noktowizorem. W konkursie wzięło udział 190 uczniów
ze wszystkich kategorii wiekowych, a zwycięzców było 6.
Mamy super matematyków, albo niezwykłych szczęściarzy w zgadywaniu.
Słodkości zostały podzielone wśród zwycięzców, jedno jest pewne:
będzie kolejna odsłona tego konkursu.
Opracowała: mgr E. Kozioł
